"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kullanım Koşulları

Sayın ziyaretçi, siteyi kullanmadan önce kullanım koşullarını lütfen dikkatle okuyunuz. Siteye girmek ve kullanmak ile ilgili detayları içeren kullanım koşullarını içeren yazımız ile sitenin kullanım ve sözleşme kurallarını kabul etmiş olursunuz.

Kullanım koşulları dorukozsahin.com web sitesini kullanacak olan ziyaretçi, blog, web sitesi, kurum ve kuruluşlar için hazırlanmış olup, site kullanımında hangi şartlara uyulması gerektiği açıklanmıştır. Merkezi İstanbul’da bulunan “dorukozsahin.com” sitesi, teknoloji, turizm ve kişisel tecrübelerin paylaşıldığı bir web sitesidir. dorukozsahin.com sayfasında erişilebilen bütün hizmetler ve bağlantılar kullanıcılara/ziyaretçilere ücretsiz olarak sağlanır. Site yöneticileri ve çalışanları tarafından sağlanan içerikler olarak adlandırılan kısımlar; teknoloji ve turizme dair bilgileri, yazıları, yorumlamaları, haberleri, görüşleri, logoları, sosyal medya paylaşım ikonlarını vb. kapsamaktadır.

Sitede yer alan tüm içerikler ile ilgili doğacak telif hakları sorunları dahil diğer sorunlarda “uyar ve kaldır” prensibi benimsenmiştir. Site yöneticilerinin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Kullanıcı anlaşmazlıkların çıktığı durumlarda dahil yöneticilere site üzerinden ulaşılabilir. Ziyaretçi kişi, sitede rahatsız gördüğü içerik ya da herhangi bir ihlal gördüğü takdirde “dorukozsahin.com/iletisim” bölümünden site yöneticilerine bilgi verebilir. Site içeriğinde yer alan tüm yazılar ve yorumlar dorukozsahin.com yazarları ve kullanıcıları tarafından yazılmıştır. Site içerisinde yer alan kategori yazıları da dahil herhangi bir içerik yazısından alıntı yapıldığı zaman, “Bu içerik veya içerikler dorukozsahin.com sitesinden alınmıştır.” ibaresini eklemesi gerekmektedir. Sosyal medya kullanımındaki paylaşımlarda ise, site ismi paylaşılan mesajda yer aldığı için ayrıca bu ibarenin eklenmesine gerek yoktur. Ayrıca sitede yer alan içeriklerin biri veya birkaçı başka mecralardan alındığı takdirde sitede kaynak belirtilmektedir. dorukozsahin.com internet sitesinde bulunan içerik ve verilerin yanılma payı vardır. dorukozsahin.com sitesindeki bilgilere ve yorumlara göre yapacağınız veya yapmış olduğunuz eylemlerden hiç bir şekilde dorukozsahin.com internet sitesi sorumlu tutulamaz. Söz konusu internet sitesini kullanarak oluşabilecek tüm sorunlardan hiçbir şekilde dorukozsahin.com sorumlu tutulamaz. dorukozsahin.com internet sitesinin tüm hakları saklı tutulmaktadır. Söz konusu internet sitesini kullanarak tüm şartları kabul etmiş olursunuz.

Site ve site uzantısında yer alan her tür hizmet, siteyi kullanma koşulları ile birlikte önceden bir uyarıya gerek olmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar; dilediği zaman site içerik değiştirebilir, siteyi yeniden tasarlayabilir ya da yayını durdurabilir. Siteye eklenecek değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer. Siteye giriş yapan kişi bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır. Bu koşullar link içeren diğer sayfalar için de geçerli tutulmaktadır. Sitemizde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı URL link verilebilir. Yönlendirmelerin amacı bilgi vermek ya da reklam içerikli olabilir. Ziyaretçi, sitemiz üzerinden tıkladığı linklerin gösterildiği web sitelerinin veya kaynakların ulaşabilirliğinden sorumlu olmadığını kabul etmiş sayılır. Ayrıca, sitemiz üzerinden bir web sitesine ulaşarak herhangi bir içerik, mal veya hizmete güvenerek kullanımı ile ilgili neden olunduğu her türlü sorun, kayıp ve zarar için doğrudan ya da dolaylı olarak sitemiz sorumlu tutulamaz.

Site dahilinde sağlanan hizmetlerden ve içerikten dolayı site yöneticilerinin herhangi bir şekilde sorumluluğu bulunmamaktadır. Site iletişim bölümünde ya da -açılması durumunda- yorum bölümünde ziyaretçiler/kullanıcılar küfür, tehdit, tahrik, rahatsız edici sözler, yanlış yönlendirmeler, spam içeren sürekli aynı iletiyi paylaşma, uygunsuz içerik paylaşma ve kanuna aykırı içerikler kullanma ve de başkalarının kanuni ve kişisel haklarına zarar verme hakları yoktur. Yine aynı bölümde yer alan sayfalarda herhangi bir ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam yapma ve benzeri ticari davranışlarda bulunma gibi paylaşımlar yapma hakları yoktur. Gerekli görüldüğü durumlarda sayfamızda paylaştığınız kişisel bilgileriniz gizli olarak saklı tutulur. Ancak yasal sebeplerden ötürü (Hukuki işlemler gereği ya da dolandırıcılık veya diğer bir suçun önlenmesi amacıyla sitemizden talep edilmesi gibi durumlar harici) mecbur kalmadığımız sürece haklarımızı, varlıklarımızı, kişisel emniyetimizi ve kullanıcılarımızın emniyetini korumak, savunmak gibi nedenlerle bilgiler kullanılabilir hale gelebilir. Sayfamızın iyileştirilmesi, geliştirilmesi adına yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan internet servis sağlayıcısının adı ve internet protokol (IP) adresi, siteye erişilen tarih ve saat gibi bilgilerin yanında, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını gibi birtakım bilgiler toplanabilir ve saklanabilir.

Teknoloji ve turizm içerikleri içeren bir site olarak hizmet veren internet sitesi, dorukozsahin.com’ye ait olup, site içeriği üzerinde her tür organizasyon içerik, kullanım şekli ve yönetme yetkisi yine kendisindedir.