"Enter"a basıp içeriğe geçin

BINANCE BORSASI’NDA PARA YATIRMA VE PARA ÇEKME İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Binance, dünyanın en çok tercih edilen kripto para borsalarından bir tanesi. Düşük komisyon, yüksek hacim ve hızlı alt yapılarının yardımıyla çok ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaştılar. Kendi coinleri BNB ‘nin de değer kazanması ile birlikte 2019 yılının ilk çeyreğinde 78 milyon dolar net kar açıklayan Binance, popülaritesini koruyacak gibi gözüküyor. Bu yazımda Binance üzerinden para çekme ve para yatırma işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiğini detaylı bir şekilde anlatmak istedim.

Binance Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle Binance’e para yatırabilmek için öncelikle üye olmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra para gönderebilmek için; Paribu gibi TL ile işlem yapılabilen borsalardan, Bitcoin veya Binance üzerinde işlem gören ETH gibi başka bir coin satın almanız gerekli. Satın aldığınız bu coinleri daha sonra Binance’e aktarabilirsiniz. Bunun haricinde kredi kartı ile Bitcoin veya Ethereum’da satın alabilirsiniz.

binance nasıl para yatırılır?

Binance’e para yatırma işlemini, aşağıdaki adımları takip ederek kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

  • Binance’e giriş yapın.
  • Menüden Deposit’e tıklayın.
binance para yatırma işlemi

  • Deposit bölümüne girdikten sonra Binance’e transfer etmek istediğiniz coin’i seçmelisiniz. Örneğin cüzdanınızdan veya kullandığınız diğer borsadan Ethereum transfer etmek istiyorsanız; Binance üzerinde de aynı para birimini seçmeniz gerekiyor. Dolar hesabına dolar, TL hesabına TL göndermek gibi düşünün.
binance coin yatırma işlemi
Yatırmak istediğiniz birimi kolay bir şekilde seçebiliyorsunuz.
  • Yatırmak istediğiniz birimi seçtikten sonra transfer işlemini gerçekleştirmeniz gereken adres karşınıza çıkacak. Her coin için farklı bir adres göreceksiniz. Bu adresi transfer yapacağınız borsaya doğru yazdığınıza mutlaka emin olun!
binance coin transferi
  • Binance üzerindeki deposit adresinize transfer emrini verdikten yaklaşık 30-60 dakika sonra gönderdiğiniz miktar hesabınıza geçecektir. Bu süre gönderdiğiniz coin’e göre değişiklik gösterebilir.

Binance Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Para yatırma işleminin ne kadar kolay olduğunu gördünüz. Kripto para borsalarına girmeyi düşünen pek çok kişinin aklını en çok kurcalayan soruya geliyoruz şimdi. “Para çekilebiliyor mu?” Gayet kolay bir şekilde çekiliyor. Zaten tahmin edebileceğiniz üzere yukarıdaki işlemin tam tersinizi yapmanız yeterli oluyor. Binance üzerinden pek çok kez para çektim ve hiç sorun yaşamadım. Para çekme adımlarını aşağıda görebilirsiniz.

  • Önce Binance’e girip bu defa “Deposit” yerine “Withdrawals”ı seçmeniz gerekiyor.
Binance nasıl para çekilir?
  • Daha sonra tıpkı para yatırma işleminde olduğu gibi, çekmek istediğiniz coini seçmeniz gerekli.
Binance'den para çekmek
  • Transfer etmek istediğiniz coini seçip, göndermek istediğiniz miktarı belirledikten sonra, transferin gerçekleşeceği adresi doğru bir şekilde ilgili alana girmeniz gerekiyor. Binance’e para atarken nasıl Binance’deki adresi diğer borsanızda kullanıyordunuz, bunda da tam tersini yapmanız gerekecek. Ancak dikkat etmelisiniz; Binance üzerinde 200’e yakın coin işlem görüyor. Bu coinlerin birebir karşılıkları muhtemelen kullandığınız Türk Borsası’nda yer almayacaktır. Bu yüzden coinleri önce Binance üzerinde BTC veya ETH gibi bizim borsalarda da işlem gören bir birime çevirip onu transfer etmeniz gerekecek.
binance para çekme adresi
  • Transfer etmek istediğiniz borsanın adresini doğru girdiğinize emin olduktan sonra Binance size bu işlemi sizin yaptığınıza emin olmak için onay mail’i gönderecek. Gerekli onay işlemlerini gerçekleştirdikten sonra yine yaklaşık 30-60 dakika içerisinde göndermek istediğiniz meblağ hesabınıza geçmiş olacaktır.
  • Binance üzerinden transfer ettiğiniz BTC, XRP ve ETH gibi coinleri Türk Lirası’na çevirip banka hesabınıza transfer etmek için; Paribu gibi TL ile işlem yapan borsalara transfer etmeniz ve burada TL’ye çevirmeniz gerekli. Coinlerinizi TL’ye çevirdikten sonra hesap numaranıza gün içerisinde EFT işlemini gerçekleştireceklerdir.

Afiyet olsun.

Daha önce yazdığım BAT, POE, QLC, NPXS gibi coinler hakkında bilgi almak için yanda verdiğim linklere mutlaka göz atın! (Yatırım tavsiyesi değildir.)

Bu yazı yorumlara kapalı.