"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kategori: Ne Yapılır

TURKS ve CAICOS ADALARI’NDA NE YAPILIR?

Turks ve Caicos, Miami’nin 900 km güneydoğusunda, Bahama Takımadaları’nın altında, ABD doları kullanan bir İngiliz kolonisidir. Turks ve Caicos Adaları, irili ufaklı 40 adadan meydana gelir. İlk olarak Cristopher Colombus tarafından keşfedilen bu muhteşem ada, bu tarihten itibaren tahmin edebileceğiniz gibi oldukça fazla değişikliğe uğramış. Yerli halk nüfusu azalmış ve korsanların uğrak yeri haline gelmiş. Günümüzde ise dünyanın her yerinden gelen turistlerin uğrak adresi olmuş durumda.

SİCİLYA’DA NE YAPILIR?

Akdeniz’in en büyük adası olan ve dünyanın ilk çok kültürlü toplumuna ev sahipliği yapan Sicilya, Avrupa tarihinin özeti gibidir. İtalya’nın ucunda, stratejik bir noktada yer alan ada, Ortadoğu, Orta Asya, Afrika, Yunanistan, Balkanlar, İber Yarımadası, Kuzey Avrupa ve hatta Amerika’dan gelen (daha yakın zamanda, daha kısa süreli ama diğerleri kadar etkili) işgalci güçler arasında sürekli el değiştirmiştir.

CAPRI’DE NE YAPILIR?

Napoli Körfezi’nin güneyinde yer alan Capri Adası oldukça ünlüdür. Bugün bu ufak ada hem Sorrento ve Amalfi Sahili’ nden gelen günübirlik ziyaretçileri, hem de zengin İtalyanları ve ünlüleri kendine çeken, popüler bir tatil yeridir. Denizden yükselen dik yamaçlarıyla ada kırmızı, eflatun ve kırık beyaz begonvillerden, limon ağaçlarından, dar, dolambaçlı yollardan ve pastel renklere boyalı evlerden oluşur. Kısacası ada, çiçek ve bitki örtüsü yönünden oldukça gelişmiştir.