"Enter"a basıp içeriğe geçin

CONI & CO ARNAVUTKÖY

CONI & CO, Arnavutköy’de İstanbul’un en lezzetli ve çıtır tavuklarını sunma hedefiyle açılmış. Ben burayı Emir Yargın’ın yayınladığı bir videoda gördüm. Kendisinin önerdiği birkaç restoranı ziyaret edip oldukça beğendiğim ve sponsorlu içerik üretmediğine inandığım için, izlediğim gün CONI & CO’ya gitmeye karar verdim. Emir’in yayınladığı videoyu izledikten sonra beklentim oldukça yükselmişti ama büyük hayal kırıklığı yaşadığımı söylemem lazım. Bundan önce hep beğendiğim restoranlar hakkında yazı yazmıştım ama CONI & CO’nun popülaritesinin artacağını düşünüyorum; gitmeden önce araştırma yapmak isteyenler için kendi görüşlerimi/eleştirilerimi belirtmek istedim.

coni & co menü

CONI & CO Menüsü ve Konsepti

İstanbul’da iyi diyebileceğimiz, fabrikasyon olmayan ve kızarmış tavuk dikeyinde açılmış fazla restoran yok. CONI & CO’nun bunlardan biri olmasını gerçekten çok isterdim. Aslında konsept olarak oldukça doğru bir yol izlemişler. Öncelikle kanat ve göğüs fileto üzerinde yoğunlaşarak pişirdikleri çeşitleri, yani odaklarını minimuma indirmişler. Siparişleri sizden kasada alıyorlar, siparişinizi masanıza getiriyorlar ama yemek bittikten sonra tepsileri kendiniz geri götürüyorsunuz. Yarı self servis diyebiliriz.

coni & co adres

Menü az önce bahsettiğim gibi kanat ve tenders ağırlıklı. Ek olarak yine göğüs filetodan yaptıkları burger çeşitleri ve tavuk waffle var. Menüden seçeceğiniz tüm tavukların kızartma harcı tahmin edebileceğiniz üzere aynı. Teriyaki, limon ve sarımsak gibi seçtiğiniz soslar kızartıldıktan sonra üzerlerine ekleniyor. Bunlara ek olarak trüflü mayonez ve ballı hardal gibi ilave lezzetler alabiliyorsunuz.

coni & co limon soslu kanat

Yemekleri Nasıl?

Önce tavukların bazından bahsetmek istiyorum. Herkes nasılsa üzerine sos ekletir diye düşündükleri için mi bilemiyorum, hayatımda bu kadar tatsız bir kızarmış tavuk yemedim. Çok ciddiyim, içinde tuz bile yok. Tavukların pişirimi konusunda eleştirilecek tek bir nokta yok, dışı gerçekten çıtır çıtır ve içi sulu. Ama lezzet? Lezzetsiz kızartma yapmak gerçekten çok zor bir iş. Bunu başarabildikleri için tebrik ediyorum. Denediğim kanat çeşitleri aşağıda 5 üzerinden değerlendirdim:

  • Sarımsaklı & Parmesanlı Kanat: Kanatlar piştikten sonra üzerlerine sarımsaklı bir sos eklenmiş ve uzaktan parmesan resmi gösterilmiş. Bunun içinde parmesanın bırakın kendisini aromasını bulabilen bana mail atsın. 5 üzerinden 1 puan veriyorum.
coni & co parmesanlı kanat
  • Teriyaki Soslu Kanat: Teriyaki sosu yapış yapış kıvamı güzel. İçlerinde en yenilesi olan buydu ama yinede tavuğun bazı çok lezzetsiz olduğu için 5 üzerinden 3 verdim ben.
  • Limon ve Karabiber Soslu Kanat: Kesinlikle menüden kaldırılması lazım. Tadını size anlatmak bile istemiyorum. 5 üzerinden 0.
coni & co tenders

3 kişi gittiğimiz için gelmişken tenders ve acılı burger de denemek istedik.

  • Acı Mayonezli Çıtır Tavuk Burger: Kanatlarda yaşanan hayal kırıklığı burgerde telafi edildi. Tavuğun extra lezzetsizliği, extra lezzetli soslarla kapatılmış. Gelmeyi düşünenlere kesinlikle burger öneriyorum. 5 üzerinden 4 veriyorum. Bunun haricinde ezine peynirli burger de hazırlıyorlar, ama ben denemedim.
  • Chicken Tenders: Yine lezzetsiz bir yemek. Yanında extra olarak almanız gereken ballı hardal veya trüflü mayonez olmadan yemenizi tavsiye etmiyorum. Tavuğun pişme derecesi çok iyi olduğu için soslarla tatlandırınca güzel oluyor. 5’te 3.

Bunlara ek olarak yukarıda bahsettiğim gibi menüde salata, çıtır tavuk waffle ve dondurma var. Tatlarına bakmayı düşünmedik bile.

CONI & CO Nerede? Adresi ve Telefon Numarası

CONI & CO’ya gitmeden önce rezervasyon yapmanıza gerek yok. Zaten bir fast food restoranı. En fazla 20 sıra dakika beklersiniz. Ama yine de telefon numarası: 0212 257 75 76 Adresi gayet kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Şöyle tarif ediyim, Google Maps’i açın. İçine “Arnavutköy Mahallesi, Sebzeci Bayram Sokak, No: 4-6, Beşiktaş, İstanbul” şu bölümü kopyalayıp enter’a basın.

Bu yazı yorumlara kapalı.