"Enter"a basıp içeriğe geçin

ZUCCA PİZZA KURTULUŞ

Zucca Pizza, Kurtuluş’ta bulunan inanılmaz sevimli bir restoran. Restoranın ortaklarından Zafer Çil, bir süre İtalya’da yaşamış ve İstanbul’a dönünce Zucca için çalışmalara başlamış. Oldukça geniş bir pizza menüsü olan restoranda el yapımı taze makarna çeşitleri de var. Pizzalar gerçek odun fırınında pişiyor. Gerçekten çok çok başarılı. Lafı fazla uzatmadan detaylara geçiyorum.

zucca pizza kurutluş

Zucca Pizza’da Ne Yenir?

Zucca İtalyanca’da balkabağı demekmiş. Restoranın her yerine balkabağı ile ilgili objeler veya balkabaklarının kendisi yerleştirilmiş. Bununla da yetinmeyip balkabağından hazırlanan özel bir pizza sosu geliştirmişler ve bu sosla hazırladıkları “Zucca Pizza”nın patentini almak için başvurmuşlar. Türkiye’de ve Avrupa’da tek olan Zucca Pizza’ın üzerinde sote ıspanak, istiridye mantarı, kestane mantarı, kabak çekirdeği, ceviz, kapari, parmesan peyniri, roka ve son olarak fesleğen bulunuyor. Benim ilk ziyaretim olduğu için daha standart bir pizza denemek istedim, daha sonra Zucca’yı kesinlikle denemek için giderim. 

zucca prosciutto pizza

Proscuitto pizza gerçekten çok iyiydi, hamuru incecik ve bol malzemeli. Kurtuluşta domuz ürünü satan harika şarküteriler var, büyük ihtimalle onlardan alışveriş yapıyorlar. Kaliteli malzemenin odun fırınında pişmesi sonucunda ortaya kötü bir pizzanın çıkma şansı zaten olmuyor. Pizzaları yine fırında ısıttıkları kütük tabakların üzerinde getiriyorlar. O yüzden pizzanızın tabanı buhar yüzünden nemlenip sümük gibi yumuşamıyor. 

zucca carbonara makarna

Zucca Makarna

Zucca’nın pizzaları kadar makarnaları da iddialı. Makarnalar günlük olarak yapılıyormuş. Çiğnerken sakızımsı bir tuşesi var. Porsiyonu biraz küçük ama çok lezzetli. Ben carbonara yedim, içinde füme bacon vardı. Aklım diğer pizza ve makarna çeşitlerinde kaldı. Buraya kesinlikle 5-6 kişi gelip farklı pizza ve makarna çeşitlerini değiştire değiştire yemeniz lazım.

Zucca Pizza Menüsü ve Fiyatları

Zucca’nın oldukça geniş bir menüsü var. Pizza ve makarna çeşitleri 30 – 45 tl arasında değişen fiyatlarla satılıyor.  2018 yılının Kasım ayındaki fiyatları aşağıda görebilirsiniz. 

Zucca Pizza Telefon Numarası ve Adresi

Zucca’ya gelmeden önce kesinlikle rezervasyon yaptırmanız lazım. Küçük bir restoran ve sürekli dolu. Rezervasyonsuz giderseniz kapıda sıra beklemeye hazır olun.  Telefon numarası: 0212 247 77 01. Adresi: Bozkurt Mahallesi, Baruthane Cd. No:7, 34373 Şişli/İstanbul

Bu yazı yorumlara kapalı.