"Enter"a basıp içeriğe geçin

QLink – QLC COIN NEDİR?

QLink veya bilinen adıyla QLC Coin, dünyanın ilk merkezi olmayan mobil ağını oluşturma amacıyla ortaya çıkan bir proje. Telekominikasyon sektörünün başlıca problemleri olan yüksek ücret ve veri güvenliği konusunda radikal değişiklikler yapmak isteyen Tony Gu ve Roger Lim ikilisinin bu cesur projesi hakkında bir yazı yazmak istedim.

QLink – QLC Coin Ne İşe Yarıyor?

QLink yukarıda bahsettiğim gibi blockchain teknolojisi ile çalışan ve insanların minik bir servis sağlayıcısına dönüşmesine imkan tanıyan bir teknoloji. Kullanıcıların kendi aralarında internet veya farklı dijital içerikler paylaşmalarına imkan tanıyor. Çoğu coinin aksine Ethereum değil, NEO altyapısı ile geliştirilen QLC, sistem içerisinde aktif olan kullanıcılara ödül olarak dağıtılan para birimine verilen isim oluyor. Paylaşım ekonomisinin giderek yaygınlaştığı bir dönemde böyle bir projeyi hayata geçirmek oldukça mantıklı. Zaten QLink’in arkasındaki güçlerden bir tanesinin Binance’in kendisi olduğu söyleniyor. Daha detaylı bilgi almak isteyenler, projenin kendi web sitesini inceleyebilirler.

qlc coin ne işe yarıyor?

QLink – QLC Coin Ne Kadar? Fiyatı Artar mı?

Şu an Binance üzerinde 1 adet QLC Coin, 0,00000677 bitcoin üzerinden işlem görüyor (22 Temmuz 2018). 2018 Mayıs ve 2018 Temmuz arasında sert bir düşüş yaşamış durumda. Neredeyse dibi görmüş ancak QLC oldukça parlak bir proje ve böyle olduğuna inanan pek çok insan var. Bu yüzden genellikle hacmi yüksek olan bir alt coin. Özellikle önümüzdeki yıllar için açıkladıkları road map’e sadık kalabilirler ciddi bir sıçrama yapabilirler. Kullanıcı sayısı arttıkça fiyatının aynı oranla yükselmesi beklenebilir. Ayrıca henüz tüm borsalarda işlem görmediğini de belirtmeliyim. Mevcut durumda en yoğun işlem yapılan borsalar Binance ve KuCoin olarak göze çarpıyor. Diğer borsalar üzerinde de işlem görmesi elini güçlendirecektir. (Yatırım tavsiyesi değildir.)

qlink - qlc coin ne kadar?

QLink – QLC Coin Nasıl Alınır?

QLC, yukarıda bahsettiğim üzere tüm borsalarsa işlem gören bir coin değil. Yatırım yapmayı düşünenler, şu an en yüksek işlem hacmine sahip platformlardan bir tanesi olan Binance ile işlem yapabilirler. Bir önceki cümle içerisinden verdiğim referans linki ile kayıt olabilirsiniz. QLC Coin haricinde başka projeler hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, BATPOEELFPOWRLEND ve Aion‘u inceleyebilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapalı.