"Enter"a basıp içeriğe geçin

POWER LEDGER – POWR COIN NEDİR ve NASIL ALINIR?

Power Ledger veya kısaltılmış adıyla Powr, bugüne kadar incelediğim en heyecan verici projelerden biri. Power Ledger, elektrik tüketicilerinin, üreticilerden hiç bir aracı kuruma ödeme yapmadan enerji satın alabilmesini sağlıyor. Yenilenebilir enerjiye komisyonsuz bir şekilde erişebilen kullanıcılar, doğal olarak enerji masraflarını minimuma çekiyor. Avustralya’dan çıkan bu proje hakkında bir yazı yazmak istedim.

Power Ledger – Powr Nasıl Çalışıyor ve Ne İşe Yarıyor?

Projenin yaratıcılarından Jemma Green, Avustralya’da yenilenebilir enerji üreticilerinin, tüketicilere ürünlerine kolayca ulaştıramadıklarını fark ediyor. Fikir ilk olarak buradan çıkıyor ve bir ICO başlatılıp 34 milyon dolar toplanıyor. Bununla beraber geliştirilen Power Ledger teknolojisi, sisteme dahil olan üyelerin enerji üretim ve tüketim miktarını takip ediyor ve eş zamanlı olarak tüketicilerden kullandıkları elektriğin parasını alırken, üreticilere de ürettiklerinin karşılığını veriyor. Tahmin edeceğiniz gibi bu ödemeler, Ethereum tabanlı Powr ile yapılıyor. Aşağıdaki video, bu enteresan blockchain teknolojisini kısaca özetliyor.

Kısacası Power Ledger, blockchain teknolojisi sayesinde enerji tüketicisi ve üreticisinin, araya parazit sokmadan birbirleriyle ticaret yapmasını sağlıyor. Zaten blockchain teknolojisinin amacı aracıları ortadan kaldırmak. Teknoloji hakkında data detaylı bilgiye, kendi web sitelerinden ulaşabilirsiniz. Yatırım yapmadan önce mutlaka göz atmanızı öneririm. Sistem şu an için sadece Avustralya’da kullanılabiliyor ancak tüm dünyada yaygınlaşırsa, Powr Coin fiyatının katlanması işten bile değil.

POWR / BTC Fiyatı Ne Kadar ve Artar mı?

Bu yazı yazdığım sırada, yani 24 Şubat 2018’de 1 adet Powr, Binance üzerinde 0.00005874 bitcoin değerinde, yaklaşık olarak 0,56 dolar ediyor. Piyasayı az çok takip ediyorsanız zaten biliyorsunuzdur, 2018’in ilk günlerinde bitcoin ile beraber neredeyse tüm kripto paralar sağlam düşüş yaşadı. Powr’da bunlardan biri oldu. 0.00011000’lerden buraya kadar düştü. Ancak Power Ledger’ın yol haritasını incelerseniz, yılın 3. çeyreğinde atılım yapabileceğini görebilirsiniz. Tabi bu artış beklentisi, diğer gelişmeler zamanında gerçekleşmezse negatif yönde değişebilir. Ancak daha uzun vadede ne olacağını göreceğiz. Tam bunun arkasından klişe cümlemizi yerleştirelim: Bu yazıyı yatırım tavsiyesi olarak yazmıyorum.

power ledger powr nedir ve nasıl alınır

POWR Nasıl Alınır – Nasıl Satılır?

Powr, yüksek hacimli borsalarda işlem gören bir coin. Binance ve Bittrex içerisinden alım satım işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Benim Bitfinex hesabım olmadığı için Binance üzerinde işlem yapıyorum. Kraken gibi borsalara açıldığında işlem hacmi ve doğal olarak fiyatının artması mümkün. Bugüne kadar bir defa bu coin ile alım satım işlemi yaptım. Eğer alım yapmak isterseniz yandaki referanslı linki tıklayarak Binance üzerinden satın alabilirsiniz. Bu arada alternatif teknolojileri okumak isterseniz BATPOE, ELF ve Aion‘u inceleyebilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapalı.