"Enter"a basıp içeriğe geçin

POE – Po.et COIN NEDİR ve NASIL ALINIR?

POE veya diğer adyıla Po.et, dijital ortamda yayınlanan içeriklerin lisanslanmasını sağlayan bir proje. Basitçe açıklamak gerekirse, ürettiğiniz içeriklerin özgün ve size ait olduğunu kanıtlamak için Po.et ağına kaydediyorsunuz. Esas adı “Proof of Existence” olan bu proje hakkında merak edilenleri yazmak istedim.

Po.et Ağı Nasıl Çalışıyor?

Po.et ağı, tahmin edebileceğiniz üzere bir blockchain alt yapısı ile çalışıyor. Blockchain teknolojisi hakkında bilgi almak isterseniz, bir önceki cümlede yer alan link’e tıklayabilirsiniz. Yayınladığınız bir içeriği bu ağa dahil ettiğiniz zaman merkezi olmayan bir blok zincirine, üretilen içeriğin size ait olduğunu yazmış oluyorsunuz. Hatta bu içeriği daha sonra silseniz bile bu bloklarda yazılı olduğu için başkası tarafından kullanılması engelleniyor.

po.et nedir?

Telif hakkı konusunda sık sık problem yaşayan yayıncılar için oldukça güzel bir çözüm olan Po.et, özellikle sosyal medya ağları ve haber siteleri tarafından oldukça tutulacak gibi gözüküyor. Gazetecilik alanında kullanım örneğine kendi bloglarında paylaşılan bir yazı üzerinden ulaşabilirsiniz. Aşağıda ise proje hakkında genel bilgilere sahip olabileceğiniz bir video yer alıyor. İzlemenizi öneririm.

POE / BTC Fiyatı Ne Kadar ve Artar mı?

Ben bu yazıyı yazarken, 1 adet POE Binance’da 0.00000892 bitcoin, yani 0,11 dolar değerinde geziniyor. Ocak 2018’in ilk günlerinde sağlam bir düşüş yaşadı. Siz bu yazıyı okurken ne kadar olur bilemiyorum tabiki. Ama ben bir kaç defa trade yaptım ve hala elimde bir miktar tutuyorum. Geleceğinin parlak olduğunu düşünüyorum. Siz alıp almama konusunda özgürsünüz, sonuçta bu bir yatırım tavsiyesi değildir. 🙂

Alım satım işlerine girmeden önce mutlaka bu projeler hakkında detaylı bilgi edinmeniz gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Paylaştığım linkten kendi web sitelerinde yer alan açıklamaları okuyabilirsiniz. Poe’nin yol haritasına ise şuradan erişebilirsiniz. Belki trade işlemlerinizi ona göre yönlendirirsiniz. Web sitelerine baya link verdim ama birinci ağızdan bilgi edinmek her zaman daha doğru olur.

POE Nasıl Alınır?

POE, her borsada işlem gören bir para birimi değil. Ben Binance üzerinde işlem yapıyorum. Bittrex gibi borsalara açıldığında fiyatı artabilir. Eğer alım yapmak isterseniz yandaki referanslı linki tıklayarak Binance üzerinden satın alabilirsiniz. Bu arada başka coinleri incelemek isterseniz BAT ve Aion‘a göz atabilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapalı.