"Enter"a basıp içeriğe geçin

EthLend – LEND COIN NEDİR? NASIL ALINIR? GELECEĞİ VAR MI?

EthLend veya diğer adıyla LEND, 2017 yılının haziran ayında tanıtılan oldukça cesur bir proje. Çoğu coin gibi Ethereum alt yapısı kullanılarak geliştirilen EthLend, kişiden kişiye aracısız ve sabit faiz oranlarıyla borç verme imkanı sunuyor. Kullanıcılarına blockchain teknolojisi ile hiç bir aracıya (bankalara) komisyon ödemeden “para kiralama” imkanı tanıyan bu proje hakkında bir yazı yazmak istedim.

EthLend – LEND Coin Ne İşe Yarıyor?

P2P borç verme projesi olan EthLend, Ethereum Smart protokolü ile çalışıyor ve dünyanın her yerinden sisteme dahil olan kullanıcılara aynı faiz oranları ile kredi çekme imkanı sunuyor. Yani kişiye göre farklı faiz oranlarıyla kredi verme durumu bu sistemde yok. Asıl amaçları ülkeden ülkeye değişen faiz farkını yok etmek ve küresel bir kredi piyasası oluşturmak. Fikir gerçekten etkileyici. Ancak doğal olarak pek çok bankanın şimdiden tepkisini çekmiş durumdalar. Projenin danışman ekibinde, daha önce Goldman Sachs’ın güvenlik departmanının başında görev alan Wulf Kaal gibi isimler yer alıyor. Geleceğin coini olur mu bilemiyorum ama çok cesur ve iyi bir ekibe sahip oldukları kesin. Proje hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

lend nedir? fiyatı ne kadar?

EthLend – LEND Fiyatı Ne Kadar ve Artar mı?

LEND, resmi olarak lanse edildiği ilk gün, yarım saatte yaklaşık 10.000.000 dolar topladı. Girişimin oldukça beğenildiğini anlatmanın daha kısa bir yolu olamazdı sanırım. Ben bu yazıyı yazarken (20 Mayıs 2018) bir adet LEND, yaklaşık 0.00000696 bitcoin değerinde seyrediyordu. Bitcoin de şu an 8500 dolar olduğu için 1 LEND aşağı yukarı 0,06 dolar ediyor. Tarihe bir not düşmüş olalım. Road map’leri incelendiğinde, LEND fiyatının 2018 yılının son çeyreğinde patlama yapması mümkün olabilir. Çünkü EthLend dışında diğer coinler içinde bu teknolojiyi kullanıma açacaklarını belirtiyorlar. Yani farklı para birimlerini kullanarak kredi çekme imkanı sunulacak. Detaylı road map için yandaki linki tıklayabilirsiniz. (Yatırım tavsiyesi değildir)

lend coin fiyatı ne kadar?

EthLend – Lend Coin Nasıl Alınır?

EthLend ne yazık ki tüm borsalar üzerinde işlem gören bir alt coin değil. Eğer satın almak istiyorsanız, şu an en yüksek işlem hacmine sahip borsalardan biri olan Binance hesabı açabilirsiniz. Ben bütün al-sat işlemlerimi Binance üzerinden gerçekleştiriyorum. Road map’lerinde yer alan hedeflere sadık kalmalarının yanında, farklı borsalarda da işlem görmeye başlarsa LEND fiyatları tahmin edilenden çok daha hızlı bir şekilde artabilir. EthLend haricinde başka projeler hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz; BATPOEELFPOWR ve Aion‘u inceleyebilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapalı.