"Enter"a basıp içeriğe geçin

Enjin – ENJ COIN NEDİR? NASIL ALINIR? GELECEĞİ VAR MI?

ENJ coin, Enjin isimli dünyanın en büyük online oyun platformunun ortaya çıkardığı, ERC-20 yani Ethereum altyapısı kullanılarak geliştirilen bir altcoin. Enjin ekibi, online oyunların popülaritesinin iyice artmasıyla birlikte (e-spor vs..) çok mantıklı bir blockchain teknolojisi geliştirmişler. Bu yazımda ENJ coin hakkında bilgi vermek istedim…

Enjin – ENJ Coin Ne İşe Yarıyor?

Enjin, 2009 yılında Singapurda kuruldu. 2018 yılında 18.7 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip ve 250.000’den fazla oyun topluluğuna ev sahipliği yapıyor. Peki ENJ coin bu platform içerisinde nasıl kullanılıyor? Online oyun kullanıcılarının, oynadıkları oyuna göre item ve karakter gibi oyun için satılan sanal ürünlere milyonlarca dolar harcadıklarını gören Enjin ekibi, bu işi kendi geliştirdikleri blockchain teknolojisi üzerinden yürütmeyi hedeflemiş. Kullanıcılar, ENJ coin kullanarak sanal ürünler alıp satabiliyor. Bu parlak fikri geliştiren ekibin içinde Ethereum’un kurucularından biri olan Anthony Diiorio yer alıyor. Daha detaylı bilgiye whitepaper‘larından ulaşabilirsiniz.

Enjin coin nedir?

Enjin – ENJ Coin Fiyatı Ne Kadar ve Artar mı?

ENJ, lansmanın yapıldığı dönem iki hafta içerisinde 12 milyon dolar toplamış bir coin. Bu veriye dayanarak pek çok insanın beğenisini kazandığını söyleyebilirim. Bu yazıyı yazmaya başladığım tarihte (2018 yılının Haziran ayının ilk günlerinde) Binance üzerinde 1 adet ENJ 0.00001389 yani 0,11 dolar civarında işlem görüyordu. ENJ fiyatları, 2018 yılının il günlerinde yaşanan kriz döneminden sonra inişli çıkışlı bir grafik çiziyor. Ancak 2018 yılının son çeyreğinde yol haritalarında açıkladıkları projeleri gerçekleştirebilirlerse, kayda değer bir kıpırdanma yaşanabilir. (Adettendir: Yatırım tavsiyesi değildir.) Yol haritalarından bağımsız olarak her yıl binlerce insan online oyun bağımlısı haline geliyor ve sisteme kayıt olan ve alışveriş yapan kullanıcı sayısı giderek artıyor. Bu organik büyüme uzun vadede ENJ fiyatlarının yükselmesini sağlayabilir.

enj coin fiyatı nekadar? artar mı?

Enjin – ENJ Coin Nasıl Alınır?

ENJ çoğu altcoin gibi tüm borsalarsa işlem gören bir coin değil. Satın almak isteyenler, şu an en yüksek işlem hacmine sahip borsalardan birisi olan Binance üzerinden alış satış işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ben alım-satım işlemlerimin büyük çoğunluğunu Binance aracılığı ile gerçekleştiriyorum. Yanda verdiğim referans link üzerinden kayıt olabilirsiniz. Road map’lerinde yer alan projeleri gerçekleştirebilmelerinin yanında, farklı borsalarda da işlem görmeye başlarsa Enjin Coin fiyatları tahmin edilenden çok daha hızlı bir şekilde artabilir. Enjin Coin haricinde başka projeler hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz; BATPOEELFPOWR, LEND ve Aion‘u inceleyebilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapalı.