"Enter"a basıp içeriğe geçin

ÇEŞME’DE GİDİLMESİ GEREKEN PLAJLAR

Çeşme’de her yaş gurubuna hitab eden bir tatil beldesi aslında. Eşsiz doğal güzelliği ve hareketli gece hayatıyla son zamanların belkide en popüler tatil mekanı. Çeşme’de denize girmek içinde onlarca alternatifiniz var. Çeşme’nin en gidilesi beach club ve plajlarını bu yazımda okuyabilirsiniz.

Çeşme’de Gidilmesi Gereken Plajlar

Funbeach Club: Benim gibi bir adrenalin tutkunuysanız Funbeach sizin için en uygun beach club. Altınkum Plajın’da yer alıyor. Çeşme’de deniz suyu sıcaklığının en düşük olduğu plaj burası olabilir. Yemekler diğer beachlere göre çok daha başarılı. Menülerin hepsini Gökhan Targay hazırlamış. Gelelim su sporlarına; çeşmede su sporu yapabileceğiniz tek yer burası. Flyboard, Flyfish, Ringo, Nitro, Wakeboard, Wakesurf ve daha fazlasını deneme imkanı bulabilirsiniz. Diğer beachlere göre çok daha geniş bir alana kurulu olduğu için yer sıkıntısı fazla yaşanmıyor. Yine de Palm tarafı için rezervasyon yaptırmak gerekli. Fiyatlar Çeşme ortalamalarında.

çeşme fun beach

Before Sunset: Before Sunset, happy hour konseptinin en hareketli yaşandığı beach club olabilir. Çeşme’nin Ovacık tarafında yer alıyor. Suyu biraz soğuk. Gerçi Çeşme’de heryer soğuk. Happy hour için rezervasyon yapmak lazım. Serviste çok başarılı sayılmaz. Ama oldukça eğlenceli, görülmesi lazım.

beforesunset

Pırlanta Plajı: Kitesurf seven arkadaşların kesin uğraması gereken bir plaj. Funbeach’e giderken yol üzerinde göreceksiniz zaten. Rüzgarı dalgası eksik olmaz.

pirlanta

Madeo Beach: Ben fazla sevmiyorum, 2015 Chillout Festival rezaletinden sonra soğudum. Ama yine Ayayorgi’den yüz bin kat daha iyidir. Madeo, Alaçatı’da yer alıyor. Ulaşım için arabanız olması şart. Çeşme’de denize ulaşabilmek için motorlu bir taşıta binmek gerekiyor aslında o yüzden uzak olması fazla birşey değiştirmiyor.

madeo

Delikli Koy: Giriş bedava. Kayaların doğal şekli sebebiyle delikli koy ismini almış. Aynı kaya yapısı ovacık tarafında yüzlerce koyda var, ama nedense burası çok daha ünlü oldu. Herhangi bir tesis falan yok. Kampçıların takıldığı, kafanızın rahat olduğu bir plaj. Arada sırada gelin ve damatlar fotoğraf çektirmeye geliyor.

delikli

Aquente: Sıcak su. Müzikler güzel. Gün batımına doğru gidilmesi önerilir. Sıcak basarsa denize girme imkanınızda var.

aquente

Aslında daha baya yazılacak yer var, Ilıca Plajı vs… Ayayorgiden uzak durun mesela. Neyse buralara kadar gelmişken Çeşme’de ne yenir? yazımada link vereyim biraz yükselsin.

Bu yazı yorumlara kapalı.