"Enter"a basıp içeriğe geçin

AirSwap – AST COIN NEDİR ve NASIL ALINIR?

AirSwap ya da diğer adıyla AST, son dönemde popülaritesi artış gösteren Ethereum tabanlı bir alt coin. Kendi geliştirdikleri Swap protokolü ile Ethereum zinciri üzerinde merkezi olmayan para transfer işlemlerinin gerçekleşmesini sağlıyorlar. Çoğu kripto para gibi kullanıcılarına güvenlik, gizlilik ve daha hızlı işlem yapabilme vaatlerinde bulunan AST hakkında bir yazı yazmak istedim.

AirSwap – AST Coin Ne İşe Yarıyor?

Bilindiği üzere standart borsa platformlarında iki kişinin arasındaki ticareti kolaylaştırmak için ücret alınır. Yani yapılan işlemleri güvenli hale getiren ve onaylayan aracılar size komisyonu geçirir. AirSwap bu işe dur demek için ortaya çıkan ve Ethereum blockchain altyapısını kullanan projelerden biri. Aşağıdaki videoyu izleyerek genel konsepti anlayabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi edinmek isteyenler AirSwap’ın whitepaper‘ına verdiğim linkten ulaşabilirler. Yatırım yapacaklara tavsiyem, projenin yol haritasına da göz atmaları olacaktır. 2018 yılının üçüncü çeyreğinde planlarına sadık kalabilirlerse bir sıçrama yapabilirler. Bu ara insanlar genel olarak 1 doların altında dolaşan coinlere yatırım yapıp, pump yemelerini bekliyorlar. AST’de bunlardan biri olabilir. Tabi bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

airswap ast coin yol haritası

AST / BTC Fiyatı Ne Kadar ve Artar mı?

Kripto paraların, 2018 yılına iyi bir başlangıç yapamadığını bu yazıyı okuyorsanız zaten biliyorsunuzdur. AST bir istisna olmadı. Diğerleri gibi o da çakıldı. Bu yazıyı yazdığım sırada, (3 Mart 2018) 1 AST token 0.00004030 BTC değerinde. Bitcoin’de 11.000 dolar civarında gezindiği için yaklaşık olarak 0,45 dolar ediyor. Şu an AST oldukça dipte. Trading view içerisinde RSI grafiklerini incelerseniz ilerisi için yukarı veya aşağı yönlü hareketi için bir fikir edinebilirsiniz. Aşağıda Binance‘dan aldığım uzun vadeli grafiği görebilirsiniz. Tavan fiyatının oldukça aşağısına düşmüş durumda.

3 mart 2018 ast coin grafiği

AST Nasıl Alınır – Nasıl Satılır?

AST, yüksek kullanıcı sayısı olan borsalarda işlem görüyor. Henüz Türk borsalarında yer almasada, Binance içerisinden alım satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ben komisyon oranları düşük olduğu için Binance üzerinde işlem yapıyorum. Bittrex gibi büyük borsalara açılırsa işlem yapan kullanıcı sayısı ve doğal olarak değerlenmesi mümkün. Eğer projeyi detaylı olarak inceledikten sonra alım yapmak isterseniz yandaki referanslı linki tıklayarak Binance üzerinden satın alabilirsiniz. Bu arada alternatif blockchain teknolojileri hakkında yazılarımı okumak isterseniz BATPOEELF, POWR, LEND ve Aion‘u inceleyebilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapalı.