"Enter"a basıp içeriğe geçin

AION COIN NEDİR ve NASIL ALINIR?

Üçüncü nesil blockchain teknolojisi olarak tanımlanan Aion, tıpkı internet gibi çok katmanlı bir yapı üzerinde çalışıyor. Aion network, blockchain teknolojisi içerisindeki gizlilik ve bloklar arası koordine çalışabilme problemlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyor. İleride popülaritesinin artacağını düşündüğüm bu teknoloji hakkında bir yazı yazmak istedim. Yazının başında bir hatırlatma yapıyorum, burada okuyacaklarınız yatırım tavsiyesi değildir.

Aion Nasıl Çalışıyor ve Ne İşe Yarıyor?

Aion’da pek çok coin gibi Ethereum altyapısı kullanıyor. Temel olarak bloklar arasında yüksek hızlı ve çok bağlantılı köprü mekanizması çalışıyor. Bu sayede veri aktarım miktarı ve hızı oldukça yüksek seviyelere ulaşmış oluyor. Bununla birlikte bu network, uygulamaların birden fazla blok zinciri içerisinde işlem yapabilmesine olanak sağlıyor. Yani standart blockchain teknolojilerinin performans problemlerine çözüm getirmiş oluyor. Blockchain teknolojisi hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız bir önceki cümlede yer alan linke tıklayabilirsiniz. Aşağıda bu teknoloji hakkında kısa bir video yer alıyor. İzlemenizi öneririm.

Ben çok daha detaylı bir inceleme yapmak istiyorum diyen arkadaşlar için white paper linkini de buraya koyuyorum. Okumak isteyen okuyabilir.

Aion / BTC Fiyatı Ne Kadar ve Artar mı?

21 Ocak 2018 tarihinde ben bu yazıyı yazarken 1 adet token, Binance üzerinde 0,0004850 BTC üzerinden işlem görüyor. Buda yaklaşık olarak 5,4 dolara denk geliyor. 2018 yılına ait yol haritalarında yazan maddeleri hayata geçirebilirlerse, fiyatının artması beklenebilir. 2018 ve 2019 yol haritalarını kendi web siteleri üzerinden incelemenizi öneririm. Detaylı analiz yapmadan yatırım yapmaktan kaçınmak gerekiyor. Ben 2017 yılının aralık ayında bir iki tane ufak alım satım işlemi gerçekleştirdim ve beni üzmedi. 🙂

aion nasıl alınır?

Aion Nasıl Alınır?

Aion, daha önceki yazımda yer alan POE gibi her borsada işlem gören bir para birimi değil. Ben Binance üzerinde işlem yapıyorum. Bittrex gibi büyük borsalara açıldığında fiyatının artması mümkün. Ben yakında gireceğini düşünüyorum. Eğer alım yapmak isterseniz, yandaki referanslı linki tıklayarak Binance üzerinden satın alabilirsiniz. Bu arada farklı coin alternatifleri arıyorsanız, benim oldukça güvendiğim POE, AION, POWR ve BAT hakkında yazdığım yazılarıda mutlaka okumanızı öneririm. Şimdiden bol kazançlar diliyorum.

Bu yazı yorumlara kapalı.