"Enter"a basıp içeriğe geçin

AELF – ELF COIN NEDİR ve NASIL ALINIR?

ELF coin veya tam adıyla Aelf,  kısaca “Decentralized Cloud Computing Blockchain Network” yani merkezi olmayan ve bulutta çalışan bir blockchain teknolojisi. 4 kişilik Çinli bir ekip tarafından geliştirilen Aelf, 17 farklı şirketten yatırım almış durumda. Teknolojiye yön veren ekibin içinde TechCrunch’ın kurucularından Micheal Arrington’da yer alıyor. Size gelecekte değer kazanabileceğini düşündüğüm bu kripto para ile ilgili bilgi vermek istedim. (P.S. yatırım tavsiyesi değildir.)

Aelf – ELF Teknolojisi Ne İşe Yarıyor?

Aelf, Side Chain gibi çeşitli IT teknolojilerinden ilham alarak, BTC ve ETH gibi dev blockchainlerin zayıf noktalarını yok etmek amacıyla geliştiriliyor. Bu iki dev teknolojinin yaptıkları işi çok daha performanslı ve düşük maliyetle gerçekleştirmeyi hedefliyorlar. ELF’te mining yapılabilen bir kripto para birimi olarak göze çarpıyor. Toplamda 260 milyon adet ELF üretilecek. Bunların 250 milyonu mine edilmiş durumda. Mine işlemlerinin ne zaman biteceği konusunda bir bilgi yok ama bittiğinde değerinin yükseleceğini tahmin ediyorum.

aelf coin ne kadar

Projenin yol haritası aşağıdaki resimde yer alıyor. Bugüne kadar stabil bir şekilde yol aldıklarını söyleyebilirim. Yıllar sonra farklı aşamaları kat edecekleri kesin. Daha detaylı bilgi almak isteyenler whitepaper linkine tıklayarak okuyabilirler.

elf aelf coin roadmap yol haritası

ELF / BTC Fiyatı Ne Kadar ve Artar mı?

Ben bu yazıyı yazarken, yani 17 Şubat 2018’de 1 adet ELF Binance üzerinde 0.00013520 bitcoin, yaklaşık olarak 1,45 dolar bandında geziniyor. 2018’in ilk günlerinde bitcoin ile birlikte neredeyse tüm kripto paralar ciddi düşüşe geçerken ELF’te tabi ki geri kalmadı. 0.00020000’lerden bu seviyelere geriledi. Ancak piyasa toparlandıkça kendine gelecektir. Siz bu yazıyı okurken belki bir pump yemiş bile olabilir. Sizde yatırım yapmadan önce mutlaka proje ile ilgili bilgi edinmek için whitepaper okuyun ve gösterdikleri yol haritasında hangi aşamadalar takip edin.

Aelf / ELF Nasıl Alınır?

Çoğu altcoin gibi bu da her borsada işlem gören bir coin değil. Binance ve Bitfinex üzerinden alım satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Benim Bitfinex hesabım olmadığı için Binance üzerinde işlem yapıyorum. Bittrex gibi borsalara açıldığında hacmi ve doğal olarak değeri artabilir. Bugüne kadar iki defa ELF alıp sattım ve yaklaşık yüzde 30 kar ettim. Eğer alım yapmak isterseniz yandaki referanslı linki tıklayarak Binance üzerinden satın alabilirsiniz. Bu arada alternatif coinleri incelemek isterseniz BAT, POE ve Aion‘u hakkında yazdığım yazıları okuyabilirsiniz..

Bu yazı yorumlara kapalı.